Zwiedziliśmy Berlin…

Nasza szkoła kształci młodych ludzi w wielu atrakcyjnych i pożądanych na rynku pracy zawodach. Kształcenie to odbywa się nie tylko w profesjonalnie wyposażonych salach lekcyjnych, ale także poprzez organizację wycieczek zawodowych. W tym roku przyszli informatycy zwiedzili fabrykę przedsiębiorstwa Dell w Łodzi zajmującą się produkcją komputerów, a hotelarze i uczniowie technikum obsługi turystycznej mieli okazję obejrzeć piękne miasto Wrocław oraz uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2014.
Warto zaznaczyć, że w wycieczce wzięło także udział dwóch uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk. Tłumaczyli to chęcią poznania stolicy Niemiec, jak również Wrocławia, nie bez znaczenia było także towarzystwo. Tego typu wyjazdy wydają się więc być nie tylko doskonałą okazją do integracji uczniów z różnych typów szkół, ale także możliwością poszerzenia wiedzy na temat kultur różnych krajów świata.
Wycieczka na Targi odbyła się w dniach 7 – 9 marca 2014 roku. Wyjazd do jej pierwszego etapu, czyli Wrocławia, miał miejsce w piątek rano. Co prawda, odcinek drogi do pokonania był spory, ale wszystkim uczestnikom dopisywały humory. Salwy śmiechu rozlegały się praktycznie przez cały czas spędzony w czasie wycieczki w autokarze.
Spacer po Wrocławiu z pewnością należał będzie do tych najmilej wspominanych. Podziwiać można było nie tylko wspaniałe barokowe zabytki miasta, ale także drugi co do wielkości rynek w Polsce. Kolejnym etapem podróży była Legnica. To tutaj cała grupa miała spędzić nocleg. Wczesne godziny poranne to kontynuacja podróży w kierunku miejsca docelowego. Berlin powitał przybyłych przepiękną słoneczną pogodą, a hala, w której odbywały się Targi robiła niesamowite wrażenie.
Impreza organizowana co roku jest jednocześnie największym spotkaniem ludzi turystyki z całego świata. Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie co roku ściągają także hotelarzy (branżę HORECA). Jej celem jest umożliwienie nawiązania kontaktu między organizatorami wypoczynku a konsumentami. Dzięki stoiskom usytuowanym w ogromnych halach zwiedzający mają możliwość zwiedzenia niemalże całego świata w jeden dzień. To tutaj można poznać ofertę turystyczną państw w różnych kontynentów, to tutaj można też podziwiać kulturę tychże regionów, a także doskonalić znajomość języków obcych w rozmowach z przedstawicielami różnych nacji. Atrakcji turystycznych i podróżniczych jest więc mnóstwo. Potwierdzają to opinie uczestników wycieczki. Uczniom związanym z reprezentowanymi na Targach branżami bardzo podobał się sposób prezentacji innych kultur, możliwość degustacji regionalnych przysmaków, pokaz audi R8, a Wojtkowi najbardziej spodobała się Miss Wenecji.
Wszyscy zgodnie zauważyli, że tego typu wyjazd jest bardzo kształcący dla nauki zawodów, którą podjęli. O opinię poprosiłam także przyszłych informatyków, którzy w najmniejszym stopniu związani są z branżą poznawaną w czasie wycieczki. Kuba z klasy trzeciej powiedział tak: Wycieczkę ogólnie uważam za udaną, jestem zadowolony z nowo poznanych zabytków, miejsc i kultur narodowościowych. Pojawiła się nawet deklaracja o chęci uczestnictwa w kolejnym tego typu wyjeździe.
Mamy więc nadzieję, że nastąpi on wkrótce. Teraz pozostały nam piękne wspomnienia, niezapomniane wrażenia oraz zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszam.

Galeria zdjęć

red. Renata Janik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *