Zajęcia w terenie

We wtorek 18 października br. uczniowie klasy pierwszej, kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej wraz z nauczycielem przedmiotu wyruszyli w teren.

Celem wyprawy było poznanie walorów turystycznych regionu, zarówno przyrodniczych jak
i antropologicznych w ramach zajęć z przedmiotu: informacja turystyczna. Tym razem dotarliśmy na Kopią Górkę, skąd podziwialiśmy panoramę Krościenka nad Dunajcem oraz uczestniczyliśmy w wykładzie związanym z historią powstania i działalnością Centrum Oazowego Ruchu „Światlo- Życie”.

Zajęcia na Kopiej Górce prowadziła mieszkanka Centrum Oazowego, która z wielką pasją opowiadała nam o tym miejscu. Zwiedziliśmy Amfiteatr,  Kaplicę Chrystusa Sługi, poświęconą osobiście przez kard. Karola Wojtyłę, budynek Namiotu Światła (z ważącą ok. 400 kg lampą).

Prowadzenie tego typu zajęć poprzez bezpośrednie doświadczenie daje nie tylko wiedzę ale także buduje związki emocjonalne z miejscem.

Kolejne lekcje w terenie planujemy zorganizować w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego.

Barbara Kozłecka

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *