„Za chlebem, za chlebem„

„Za chlebem za chlebem”, tak nazwaliśmy nasze kolejne przedsięwzięcie związane z „Tygodniem chleba i zdrowego stylu życia w szkole” – którym była wycieczka zawodo-znawcza do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

We wczesnych godzinach rannych 20 października uczniowie klasy 2 a oraz 3 a pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych, Teresy Ptak i Macieja Czai z uśmiechem na twarzach i dobrych humorach , mimo deszczowej aury,wyruszyli w drogę na Śląsk. Pierwszym i głównym celem naszej wyprawy była wizyta w niepowtarzalnym i zapierającym dech w piersiach Muzeum Chleba w Radzionkowie, które powstało w 2000 roku, z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Twórcą Muzeum jest Piotr Mankiewicz, zaliczany do pasjonatów kolekcjonerstwa najwyższego szczebla. Jak sam mówi o sobie: „ wszystko zaczęło się od niewinnego „zbieractwa” i kupowaniu eksponatów na targach staroci, ale gdy zbiory zaczęły zajmować coraz większą przestrzeń przyszła myśl o stworzeniu muzeum”.  Założeniem twórcy Muzeum było udostępnienie piekarzom miejsca na gromadzenie starych, zabytkowych narzędzi pracy.  Stało się jednak inaczej, muzeum stało się placówka oświatową ogólnie dostępna ,  przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Dzięki wizycie w tym fascynującym dla nas miejscu, zapoznaliśmy się z prawdziwa historią chleba, a co najważniejsze z szacunkiem dla niego, oglądając projekcie filmu pt . ”Chleb” a następnie uczestnicząc w prelekcji związanej z szacunkiem dla chleba. Przed zwiedzaniem muzeum uczestniczyliśmy również w warsztatach wypieku chleba, każdy z nas mógł uformować i upiec sobie tradycyjna plecionkę, zabawa była świetna. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie. Kilka tysięcy eksponatów w formie maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów grafik, publikacji i dokumentów z XVI i XVII wieku wywarło na nas niesamowite i wielkie wrażenie.

W jednej z części muzeum napotkaliśmy na „nasze, góralskie klimaty” – bacówkę, gdzie w scenerii regionalizmu mogliśmy przysiąść,  smakując naszych wypieków i w chwili refleksji pomyśleć nad symbolem i tradycją chleba .

Ciekawą atrakcja dla nas było uczestniczenie w pokazowej lekcji w dawnej klasie szkolnej. Zapoznaliśmy się z dawnymi zwyczajami panującymi w szkole, siedzą w dawnych szkolnych ławach przenieśliśmy w czasie o wiele lat wstecz, pisząc rysikiem na kamiennych tabliczkach. Wizyta w Radzionkowie na długo pozostanie nam w pamięci.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Najmniejszej na Świecie Fabryce Cukierków „CIU-CIU” w Krakowie. Fabryczka jest drugą w Polsce obok gdańskiej manufaktury i jest  prawdopodobnie Najmniejszą na świecie Fabryką Słodyczy, ponieważ działa zaledwie na 50 metrach kwadratowych. Nasza grupka zafascynowana cudownym słodkim zapachem uczestniczyła w pokazie, podczas którego obejrzeliśmy od początku do końca, jak tworzy się cukierki i lizaki. Punktem kulminacyjny i zwieńczeniem naszej słodkiej przygody była upragniona degustacja jeszcze ciepłych cukierków.

Szczęśliwi, bogatsi o kolejna wiedzę związana z tradycja i historią chleba, z pełnymi rekami cukierków wyruszyliśmy w drogę powrotną, by w szkole znów podejmować kolejne działania związane z „Tygodniem Chleba”

Zobacz galerię:
część I
część II

Redakcja : Maciej Czaja

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *