Z życzeniami wielkanocnymi…

Po raz kolejny z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie ZSZiP udali się z pamiątkami wielkanocnymi i życzeniami do szkół oraz instytucji na terenie Krościenka. Odwiedzili najpierw Urząd Gminy – składając życzenia Panu Wójtowi, a następnie: Bank Spółdzielczy, Pocztę, GOK, niektóre sklepy, Szkołę Podstawową i Ochronkę. Przedstawiciele SU byli także z wizytą w krościeńskim LO i okolicznych Gimnazjach: w Grywałdzie, Sromowcach Niżnych, Maniowach, Ochotnicy Górnej i Tylmanowej.

Życzeniami, pisankami czekoladowymi i wykonanymi przez naszych wolontariuszy została obdarowana również Pani Dyrektor ZSZiP – Elżbieta Trojnarska, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz wszyscy uczniowie.

Trwając w wiosenno-świątecznej atmosferze składamy serdeczne życzenia, przepełnione nadzieją i dedykujemy refleksyjny wiersz naszego poety:

Bóg odrzucił ten kamień, jakby nic nie ważył!
I wstał tak lekko z grobu, że na twarzach straży
nie było widać lęku i zdumienia.
Może nie zobaczyli nawet,
że się świat odmienia…
(…)
Bóg zmartwychwstał,
odwalił groby naszych domów –
byśmy stanęli. Na światło spojrzeli –
byśmy wołaniem wielkim odetchnęli.   (Ernest Bryll, 2001)

Oprac. s.Małgorzata Dyrek

zobacz_galerie_zdjec_hover

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *