Z wizytą w Parku technologicznym i Wyższej Szkole Biznesu

Uczniowie klas informatycznych po raz kolejny w tym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodowej w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego do firm i instytucji związanych z branżą IT. Tym razem wyjazd nie był tak daleki jak poprzednio bo uczniowie wybrali się do pobliskiego Nowego Sącza. Celem wyjazdu było min. zwiedzanie nowopowstałego Parku Technologicznego Brainville MMC, udział w warsztatach multimedialnych w ramach stażu w firmie FREELOOK oraz zwiedzanie uczelni Wyższej Szkoły Biznesu. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję przyjrzeć się metodom i technikom związanym z tworzeniem i obróbką cyfrową filmów oraz dźwięku, wydrukiem trójwymiarowym oraz nowoczesnym rozwiązaniom w dziedzinie tworzenia platformy wsparcia edukacyjnego – ClaudA. Całej wizycie przeświecało powiedzenie jednego z wykładowców: „Warto uczyć się programowania!” Dlaczego? Bo ta umiejętność gwarantuje informatykowi świetną pracę, pełną wyzwań i satysfakcji.

Galeria

red. Anna Kordeczka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *