Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego “W wiosennej scenerii”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie fotograficznym „W wiosennej scenerii”. To już kolejna edycja. Konkurs zapoczątkowany w roku nadania szkole imienia prof. Władysława Szafera nieprzerwanie trwa do dziś. Celem konkursu jest ukazywanie bogactwa przyrodniczego Pienin i najbliższych okolic oraz propagowanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą i jej ochroną.
Po raz kolejny okazało się, że wśród młodzieży mamy artystów z wrażliwą duszą, którzy potrafią dostrzec i przedstawić na fotografii czy to piękno krajobrazu, czy urok drobnych elementów przyrody. Do konkursu zgłoszono 70 prac. Każda z nich była wyjątkowa. Dominowały wiosenne kwiaty. Autorzy zaprezentowali i wiosenną kolorystykę,
i naturalne kwiaty pienińskich łąk. Objawiły nam się nowe talenty, ale z przyjemnością oglądaliśmy również doświadczonych już uczestników konkursu. Prace były na wysokim poziomie, zatem decyzja o wyborze najlepszych fotografii również okazała się bardzo trudna.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Paulina Pawlik z klasy Ig/ h

Aleksandra Kasiowniak z klasy Ig/ h

Natalia Firek z klasy IIIg

II miejsce:

Joanna Palczewska z klasy Ig/ h

Anna Gabryś z klasy II g

Ewelina Sikora z klasy Ig/ h

III miejsce:

Paulina Pawlik z klasy Ig/ h

Ewelina Majkrzak z klasy Ig/ h

Natalia Firek z klasy IIIg

Aleksandra Kasiowniak z klasy Ig/ h

Wyróżnienia:

Gabriela Waruś z klasy Ig/ h

Kinga Hurkała z klasy Ig/ h

Ewelina Majkrzak z klasy Ig/ h

Dodatkowo komisja konkursowa zakwalifikowała 45 prac na wystawę, która zostanie zaprezentowana już wkrótce na szkolnym korytarzu.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Dorota Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *