Wyniki Konkursu Informatycznego Mr Bit 2015

Miesiące przygotowań, szukania sponsorów, konsultacji i wreszcie 17 kwietnia 2015 r doszło do tego pamiętnego dnia – konkursu Mr Bit 2015.
Przygotowania były prowadzone do ostatniej chwili tak, aby konkurs został przeprowadzony perfekcyjnie. Mam nadzieję, że to nam się udało. Ale zacznijmy od początku:
O godzinie 9 rano uczniowie z zaproszonych szkół zaczęli przybywać na konkurs. A były to szkoły: Zespół Szkół z Rabki Zdroju, Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamojskiego z Zakopanego, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte z Jabłonki, Zespół Szkół nr1 im. Władysława Orkana z Nowego Targu, Centrum Nauki i Biznesu Żak z Nowego Targu. Oczywiście nie zabrakło uczniów z naszej szkoły.
Po zarejestrowaniu uczestników, otrzymaniu imiennych identyfikatorów pani dyrektor Elżbieta Trojnarska otwarła pierwszy międzyszkolny konkurs Mr Bit 2015. Po wstępnych ustaleniach zawodnicy wylosowali swoje stanowiska konkursowe w poszczególnych salach. Sędziami konkursu zostali: Dariusz Łukasik (sędzia główny, E.12), Wacław Kuchta (E.12), Mariusz Patla (E.12), Paweł Ślusarczyk (E12), Wojtek Mierzwa (E.13), Piotr Wąchała (E.13), Jan Chowaniec (E.14), Marek Ziemianek (E.12, E.13), Marek Regiec (E.14) oraz Michał Pawłowski (E.12).
Pierwszymi rozgrywkami były E.13 (sieci komputerowe) oraz E.14 (strony Internetowe). Do rozgrywki E.13 każda drużyna miała przygotowane po dwa komputery, router oraz okablowanie sieciowe. Zadaniem było stworzyć małą sieć firmową składającą się routera, serwera oraz stacji roboczej. Do rozgrywki E.14 każda drużyna miała przygotowane po dwa komputery. Zadaniem było jak najlepsze odwzorowanie wylosowanej strony internetowej.
Następną atrakcją naszego konkursu była prelekcja pana Jacka Libra, przedstawiciela firmy IBCS, na temat technologii RFID.
Jak już dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat chipów mogliśmy zacząć ostatnią rozgrywkę – E.12. Do tej rozgrywki każda drużyna miła przygotowany jeden komputer oraz narzędzia do rozkręcania powyższego. Zadaniem było rozkręcenia, ponowne skręcenie oraz konfiguracja komputera.
Teraz nadszedł czas integracji informatyków poprzez ciekawe oraz śmieszne prezentację własnych szkół oraz własnych kierunków informatycznych. Integrację zakończył wspólny obiad w szkolnej restauracji Klasyczna. W międzyczasie zespół sędziów ustalił ostateczne wyniki całego konkursu.
Rozdanie nagród oraz dyplomów nastąpiło w obecności pana starosty powiatu nowotarskiego pana Krzysztofa Fabera, zastępcy pana wójta gminy Krościenko n.D. pana Ryszarda Wojtarowicza oraz naszej pani dyrektor pani Elżbiety Trojnarskiej.
Członkowie drużyny, która wygrała otrzymali tytuł Mr Bit 2015 w formie Pinsa, dysk twardy SSD oraz program Pajączek do tworzenia stron Internetowych. Szkoła drużyny wygranej otrzymała prawo wykorzystywanie logo naszego konkursu oraz router WiFi.
Na koniec chcielibyśmy już zaprosić zainteresowane szkoły na przyszły rok na konkurs Mr Bit 2016.

 

Wyniki Pierwszego Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego Mr Bit 2015

ZSHT Zakopane ZS
Rabka Zdrój
ZS
Nowy Targ
ZS
Jabłonka
ŻakNowy Targ ZSZIP Krościenko n. D.
E.13Miejsce / punkty 1/15 4/3 5/1 3/6 2/10 6/0
E.14Miejsce/ punkty 5/1 1/15 3/6 dns 3/6 2/10
E.12Miejsce/ punkty 3/6 2/10 6/0 5/1 4/3 1/15
Ilość punktów 22 28 7 7 19 25
Miejsce 3 1 5 5 4 2

 

Klasyfikacja:

  1. Zespół Szkół Rabka Zdrój 28 pkt
  2. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem 25 pkt
  3. Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem 22 pkt
  4. Centrum Nauki „Żak” Nowy Targ 19 pkt
  5. Zespół Szkół w Jabłonce 7 pkt (2 rozgrywki)
  6. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu 7 pkt (3 rozgrywki)

 

Nasz zespól wystąpił w składzie:

Rozgrywka E.12 – Kacper Bańka, Damian Waksmundzki – 1 miejsce w rozgrywce E.12 – zobacz film

Rozgrywka E.13 – Kamil Krzyśko, Damian Regiec – 6 miejsce w rozgrywce E.13

Rozgrywka E.14 – Dominik Kasprzak, Dawid Knutelski – 2 miejsce w rozgrywce E.14

Galeria

Film

Piszą o nas – link1, link2, link3 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *