Wycieczka w jesiennej scenerii klas pierwszych Technikum

17 listopada 2015 roku uczniowie klas pierwszych Technikum wybrali się na wycieczkę integracyjną w miejsce, które historycznie ma coś wspólnego z naszym terenem. Miejscowości, które wybrali, ulokowane są niedaleko Krakowa w powiecie wielickim i bocheńskim. Łączą rodzimy teren poprzez historię związaną z Królem Kazimierzem Wielkim oraz św. Kingą. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Przewodnik w ciekawy sposób opowiedział historię dziejów zamku. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania komnat zamkowych, wystaw trofeów łowieckich poprzednich władców oraz ekspozycji malarskich najwybitniejszych artystów terenu Małopolski. Ciekawostką jest to, że w zamku, oprócz muzeum, ulokowany jest również hotel, który przy nadarzającej się okazji postanowili rownież zwiedzić. Po tej wizycie i małym posiłku udali się w kierunku Bochni do kopalni soli. Zwiedzili trasę turystyczną, której przejście to podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz między poziom Dobosz. Mieli możliwość zobaczyć unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia. Podczas zwiedzania zobaczyli także wiele ciekawych i nowoczesnych ekspozycji multimedialnych. Nasi uczniowie pokonali trasę pieszo oraz za pomocą kolejki. Zwiedzanie kopalni skończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn około 230 metrów pod ziemią, gdzie mogli odpocząć, oddając się fizycznej rekreacji. Pobyt w kopalni zakończył się o godzinie 1630.

Red. Maciej Kordeczka

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *