Wybierzmy Drzewo Roku 2014

Zapraszamy do głosowania.
Są ludzie, którzy kochają drzewa, a niektóre obdarzają szczególną atencją. Pielęgnują je i są z nich dumni. Wspominają ich dzieje, otaczają opieką i opowiadają o nich innym. Właśnie dla tych ludzi i ich drzew Klub Gaja ogłosił konkurs Drzewo Roku.
W finale 4 edycji konkursu Drzewo Roku znalazło się 16 polskich drzew. Które z nich wygra? Okazały kasztanowiec, zbójnicka topola, cis z wolą życia a może wiekowe dęby lub zachęcające do relaksu lipy?
O tym, które drzewo zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2014, zadecydują swoimi głosami internauci. Plebiscyt potrwa przez cały czerwiec. Każdy może oddać tylko jeden głos, warto więc poszukać zwolenników dla swojego faworyta. Zapraszamy do głosowania na stronie http://drzeworoku.pl/
Jednocześnie zapraszam uczniów naszej szkoły do poszukiwania w najbliższych okolicach drzew, które moglibyśmy w przyszłym roku zgłosić do konkursu.

Fragment z regulaminu konkursu:
Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje na temat nominowanego drzewa:
– dane kontaktowe zgłaszającego (nazwa placówki, urzędu, organizacji, imię i nazwisko osoby
odpowiedzialnej , adres korespondencyjny, numer telefonu, e-mail)
– opis miejsca, w którym rośnie drzewo ( ulica, miejscowość, gmina, województwo)
– dane właściciela terenu na którym rośnie drzewo
– sugerujemy zapytanie właściciela terenu, na którym rośnie drzewo, czy zgadza się, aby zostało ono
zgłoszone do konkursu
– gatunek drzewa
– cechy drzewa (m.in. jego szacunkowy wiek i wysokość, obwód na wysokości 1,3 m nad powierzchnią ziemi)
– historię drzewa (może być związany z nim mit, legenda, dane historyczne lub czyjaś relacja, być może obecność drzewa wiąże się z najnowszymi wydarzeniami ważnymi dla społeczności lokalnej stanowiącymi jednak historię już zakończoną) – max 2 strony A4
– zdjęcia drzewa – max 3 szt.

Szczegółowych informacji udziela Dorota Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *