Wolontariusze ZSZiP dla chorej Lenki

Wolontariusze ZSZiP z Krościenka uczestniczyli w akcji charytatywnej dla chorej Lenki Cholewy, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w nią aktywnie poprzez przygotowanie fantów na loterię – wykonanych ręcznie ozdób, kwiatów, rysunków i innych rzeczy, które były sprzedawane podczas koncertu. W szkole natomiast zorganizowana była dodatkowa zbiórka pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli, aby wspomóc finansowo rodziców na przeprowadzenie kosztownej operacji, na rehabilitację i sprzęt ortopedyczny dla Lenki. Finał akcji, czyli koncert, odbył się w Nowym Targu 23 maja 2015 roku, w którym także uczestniczyliśmy.
Lenka urodziła się w 2014 roku i ma wrodzoną wadę serca, stóp oraz podudzi. Czeka ja kilka operacji i długie leczenie oraz rehabilitacja. Najbliższa operacja będzie przeprowadzona w specjalistycznej klinice zagranicą – dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z otwartością serca włączyli się w tę akcję.
Oprac. s.Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *