Wizyta zawodoznawcza w Poznaniu

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” w dniach 16-17.10.2014 r. dwudziestu najlepszych uczniów naszej Szkoły kształcących się w zawodach związanych z gastronomią i hotelarstwem pojechało na staż zawodoznawczy do Poznania. Wyjazd miał miejsce w godzinach nocnych, bowiem trasa do pokonania była spora. Podróż zakończyła się jednak zgodnie z oczekiwaniami, po długiej drodze i pożywnym śniadaniu dotarliśmy do Poznania.
Dzięki przychylności Pana Huberta Łyszczaka młodzież mogła odbyć staż w wysokiej klasy Hotelu IBB Andersia 4*w samym centrum Poznania. Pracownik hotelu, oprowadzając i pokazując różne nam działy, w ciekawy i przystępny sposób omawiał tematy związane z charakterystyką i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa oraz strukturą organizacyjną. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji dotyczących sposobów organizacji pracy na różnych stanowiskach oraz kwalifikacjami wymaganymi do objęcia pracy w hotelu. Ze strony młodzieży padało wiele pytań uszczegółowiających tematy poruszane w czasie wizyty.
Poza wizytą w hotelu młodzież zwiedziła Stary Browar – centrum handlowo-restauracyjno-wystawowe. Ogromny, kilkupiętrowy obiekt powstał na bazie dawnego Browaru Huggera, ponad stuletniej nieruchomości, której początki sięgają 1844r., gdy do Poznania przybył Ambrosius Hugger – piwowar z Wirtembergii. Na terenie Starego Browaru mieliśmy możliwość uczestniczyć w wystawie współczesnych artystów poznańskich pt. „Instalatorzy” w ramach jubileuszowego programu Ars Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Udział w wystawie był dla nas okazją do refleksji nad sztuką współczesną, tzw. instalacjami, które zostały zapoczątkowane w świecie sztuki właśnie przez poznańskich artystów.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu był udział w warsztatach wypieku oryginalnych Rogali Świętomarcińskich w Rogalowym Muzeum Poznania na Starym Mieście. W czasie warsztatów poznawaliśmy częściowo tajemnicę produkcji tych wyjątkowych łakoci. Uczniowie – ochotnicy praktycznie pracowali m.in. przy wyrabianiu ciasta na rogale oraz formowaniu ich. Prowadzący w trakcie pokazu opowiadali nam o historii miasta Poznań, legendzie o św. Marcinie oraz uczyli gwary i akcentu poznańskiego. Zajęcia były pełne humoru i smaku, gdyż połączone były z degustacją, hmmm…
Po warsztatach przyszedł czas na podziwianie Starego Rynku z jego ratuszem, czterema fontannami oraz bajkowo- kolorowymi tzw. domkami budniczymi. Niestety ku naszemu rozczarowaniu nie doczekaliśmy się na poznańskie koziołki na wieży ratuszowej, gdyż jak się okazało pojawiają się tylko raz w ciągu doby w samo południe.
Pobyt w mieście przebiegł, jak wszyscy zgodnie stwierdzili, „zbyt szybko” i na długo zapadnie w naszej pamięci. Dla większości uczestników był to pierwszy pobyt w Poznaniu. Koleżeńska atmosfera, dobre humory oraz chęć pogłębienia wiedzy branżowej cały czas nam towarzyszyły.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd !

Galeria

red. Małgorzata Hryc

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *