Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej…

13 października 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą, oprócz całej społeczności szkolnej, przybyli przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców oraz byli pracownicy naszej szkoły. Była to więc doskonała okazja do spotkania się z tymi osobami, których nie widzimy na co dzień, a które wiele pracy włożyły w to, aby szkoła funkcjonowała na wysokim poziomie.
Szczególny charakter tego Dnia podkreślali też uczniowie prowadzący uroczystość. Przeddzień tego dnia może być doskonałą okazją do refleksji – zauważył Kuba – Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądała szkoła, do której chodzili nasi rodzice bądź dziadkowie? Historie opowiadane przez starsze pokolenie są nie tylko ciekawe, ale również pozwalają docenić czasy, w których żyjemy.
Porównanie szkoły dawniej i współczesnej stanowiło motyw przewodni akademii. Uczniowie ubrani w nieco zapomniane dziś stroje przypomnieli czasy, w których obowiązywały mundurki, materiałem piśmienniczym było pióro, nagrodą np. para skarpetek, a ciekawą formą zajęć w terenie wykopki lub praca w sadzie.
Historię zestawiono z teraźniejszością. Uczniowie, wykorzystując talent aktorski, zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni jak wygląda współczesna szkoła. Występy przerywane były salwami śmiechu, jako że ich popisy miały charakter kabaretowy.
Nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń. W imieniu Rodziców złożyli je Przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, natomiast uczniowskie słowa podziękowania przekazała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Justyna Groń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia: prowadzącym: Karolinie Nieć z klasy 3h/t i Jakubowi Kulasikowi z klasy 2i/t, aktorom: Tomaszowi Bednarczykowi z klasy 1i, Patrykowi Olejarzowi z klasy 3 i, Beacie Wójcik, Gabrieli Gardoń i Monice Słowik z klasy 3h/t, licznej obsadzie z klasy 3g: Jakubowi Kostrzewie, Sylwii Noworolnik, Grzegorzowi Owsiance, Mateuszowi Pulce, Honoracie Zając, Ryszardowi Plewie i Karolinie Kozielec, a także operatorowi sprzętu Dawidowi Syjudowi z klasy 3i.

R.K.

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *