Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy a otwierają drugiej. Wielu uczniów dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce i oceny z zachowania. Wielu pracowało w sposób szczególny, tworząc dobry wizerunek szkoły w lokalnej społeczności. Tym wszystkim uczniom Pani Dyrektor Elżbieta Trojnarska wręczyła nagrody książkowe. Świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani Dyrektor otrzymali: Aneta Sopata z klasy II g, Rafał Ziemianek z klasy III i, Anna Wysopal z klasy III h, Urszula Palica z klasy II a.

W czasie uroczystości żegnaliśmy również koleżanki i kolegów z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej, którzy zakończyli edukację w naszej szkole. Życzenia sukcesów w dorosłym życiu otrzymali od młodszych kolegów.

W społeczności szkolnej można spotkać jednostki, których marzenia sięgają wyżej, niż zwykłego ucznia. Jedna z uczennic zwierzyła się nam ze swojego największego marzenia – chciałaby zostać dyrektorem szkoły. Oto niektóre elementy z jej programu zreformowania szkoły: instalacja na korytarzach automatów z czapkami-niewidkami dla nieprzygotowanych uczniów; zakup samopiszących długopisów, które nie robiłyby błędów ortograficznych; montaż magicznych czujników, dzięki którym nauczyciele nie słyszeliby podpowiedzi.

W dalszej części uroczystości uczniowie na wesoło udzielili nagany nauczycielom. Paniom od historii za teoretyczne omawianie, a nie praktyczne demonstrowanie bitew i potyczek historycznych. Nauczycielom wychowania fizycznego za to, że wbrew woli prostują uczniom kręgosłupy. Siostrze za poskramianie rogatych dusz i wybielanie czarnych charakterów.

Przez cały rok szkolny nauczyciele zadawali uczniom tysiące pytań, na które niejednokrotnie nie potrafili odpowiedzieć. W tym uroczystym dniu role sie odwróciły, tym razem uczniowie przepytywali nauczycieli: Czy bratek ma brata i ile nóg ma stonoga? Czy zając może być królikiem doświadczalnym? Czy można wyleczyć morze z depresji? Czy bieg przez płotki to droga do sukcesu? O której godzinie zatrzymuje się autobus na znakach przestankowych? Czy kelner po latach wymaga restauracji? Czy uczeń, który świeci w szkole przykładem może być wykorzystany jako neon lub inne urządzenie świecące?

Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli, którzy nieustannie pomagają uczniom zdobywać wiedzę. Podziękowania za pomoc i wsparcie adresowane były również do rodziców.
Na zakończenie występ naszych sław, zespołu Ripper, w muzycznej oprawie przeniósł nas w świat beztroskich, słonecznych wakacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowani akademii. Byli to: prowadzący i aktorzy: Elżbieta Ligas, Justyna Kubicz, Aneta Sopata, Karolina Warzecha, Natalia Grabowska, operator sprzętu: Tomasz Zbozień, a także członkowie zespołu Ripper: Dominik Łużny, Krzysztof Suder, Dawid Zachwieja, gościnnie Kamil Borzęcki.

zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *