Uczniowie ZSZiP na etapach wojewódzkich olimpiad

W minionym tygodniu odbyły się wojewódzkie eliminacje dwóch olimpiad: teologicznej i misyjnej. W poniedziałek – 2 marca br. odbył się w Krakowie etap wojewódzki XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, w którym uczestniczyła Faustyna Kowal z klasy 3gh. Wszystkich uczestników było 32 osoby z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Cieszymy się z udziału Faustyny w tym konkursie, choć wyniki poznamy dopiero za trzy tygodnie. Trzymamy kciuki!
Natomiast 5 marca w Tarnowie trzech uczniów naszej szkoły: Aneta Sopata (1g), Bożena Salamon (1a), Rafał Ziemianek (2i) – wzięło udział w XXV Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Tutaj konkurencja jest kilkakrotnie większa niż w poprzedniej olimpiadzie, gdyż test pisało w tym roku ok. 100 osób z całej diecezji tarnowskiej, a i poziom wiedzy był też dość wysoko postawiony. Gratulujemy więc naszym uczniom udziału w tym etapie i zapraszamy w przyszłym roku!

red. s. Małgorzata Dyrek

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *