Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia

„Pierwszy chleb był często robiony z różnych rodzajów zbóż, także z ziaren trawy. Miał zazwyczaj okrągły i płaski kształt. Pieczony był w popiele, potem na bardzo rozgrzanych kamieniach, a z czasem na rusztach i blachach. Takie chlebowe placki były robione wszędzie tam, gdzie był dostęp do zboża i wody…”.

Tak zaczyna się bogata historia chleba. O bochenku chleba, jego tradycyjnym i nowoczesnym wypieku, a także wpływie sposobu odżywiania się na nasze zdrowie, kondycję będzie można się dowiedzieć podczas organizowanego w naszej szkole, w dniach 16 -23 października „ Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia 2015”. Szczegółowy program kampanii już wkrótce na plakatach.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *