,,Transplantacja – jestem na TAK”

Już po raz kolejny, 28 stycznia 2015r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek odbyła się prelekcja poświęcona transplantologii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z nauczycielami uczącymi. Uczestnikom wiedzę na temat transplantacji przybliżyła Pani Irena Mileniak, na co dzień pracująca jako koordynator transplantacyjny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
• wyjaśniła na czym polega przeszczepianie narządów, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawnych,
• omówiła problemy związane z przeszczepieniem narządów i komórek od dawców żywych,
• przedstawiła stanowisko głównych religii świata wobec przeszczepiania narządów,
• opowiedziała o życiu po przeszczepie, dzieląc się doświadczeniami biorców,
Zajęcia wywołały duże zainteresowanie wśród młodzieży. Organizatorem działań jest pedagog Agnieszka Tomczyk.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *