SZKOŁA POLICEALNA

Kształcenie w zawodzie Technik usług kosmetycznych trwa cztery semestry. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają umiejętności przeprowadzania diagnozy kosmetycznej, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, udzielania porad kosmetycznych a także organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego. W pierwszym roku nauki słuchacze zdobywają umiejętności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, szyi i dekoltu. W drugim roku nauki zdobywa się umiejętności z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających dłoni, stóp i ciała.

Dzięki współpracy Szkoły z gabinetami i firmami kosmetycznymi w trakcie trwania nauki w szkole słuchacze mają również dodatkowe możliwości zdobycia umiejętności wykraczających poza ramy określone w podstawie programowej kształcenia w zawodzie. Dodatkowe szkolenia i kursy pozwalają na zdobycie certyfikatów ułatwiających znalezienie pracy i profesjonalne wykonywanie zawodu.

Wielkim atutem Szkoły jest własna, nowocześnie wyposażona pracownia kosmetyczna, w której obywają się ćwiczenia praktyczne. Nowoczesny sprzęt, w tym m.in. wielofunkcyjne kombajny kosmetyczne umożliwiają zapoznanie z szerokim wachlarzem zabiegów kosmetycznych, takich jak: mikrodermabrazja, ultradźwięki, peeling kawitacyjny, d’arsonval, brush, galwan z funkcją jonoforezy, hot-cold, wapozon, aromatoterapia. Ćwiczenia praktyczne są realizowane z wykorzystaniem kosmetyków i środków pielęgnacyjnych renomowanych firm kosmetycznych, co zapewnia bardzo wysoką jakość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Zajęcia prowadzone w małych grupach pozwalają na indywidualne traktowanie każdego słuchacza i bardzo dobry kontakt z prowadzącymi zajęcia. Praktyki zawodowe odbywają się pod okiem wykwalifikowanych kosmetyczek i kosmetolożek, w najlepszych gabinetach kosmetycznych i salonach urody naszego regionu m.in. w Solar Spa Hotel, Hotel Spa Budowlani w Szczawnicy.

Kolejnym atutem szkoły jest fakt, że jest to szkoła publiczna, prowadzona przez Powiat Nowotarski, a zatem kształcenie w szkole jest dla słuchaczy bezpłatne i nie ponoszą oni żadnych opłat związanych z kształceniem. Kształcić się w niej mogą osoby dorosłe, które ukończyły szkołę średnią, matura nie jest wymagana.

Dodatkową zaletą i ułatwieniem dla słuchaczy jest nauka w systemie zaocznym; zajęcia odbywają się w soboty i w niedziele, dwa lub trzy razy w miesiącu, co pozwala na podjęcie kształcenia również osobom aktywnym zawodowo, które chcą zmienić zawód lub podnieść swoje kwalifikacje.

Zapraszamy

 

Nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *