Sprzątanie Ziemi..

Dnia 21 kwietnia 2016 roku młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w akcji „sprzątania Ziemi”. Przed akcją młodzież została podzielona na dwie grupy – pierwsza sprzątała koryto Białego Potoku a druga pobocza ulicy Biały Potok, Tylka.

Uczniowie klas II zaopatrzeni w rękawice i worki przystąpili do zbierania zalegających śmieci w sołectwie Tylka – Biały Potok. Akcja była uzgodniona z dyrektorem PPN Panem Michałem Sokołowskim oraz sołtysem sołectwa Tylka – Biały Potok Panią Grażyną Malik. Taka akcja jest dowodem na to, że można wspólnie coś zrobić. Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Danuta Śniegoń oraz mgr Michał Morawczyński.·Głównym celem było zwrócenie uwagi młodzieży na stan naszego środowiska oraz uporządkowanie leśnych terenów. Taka wyprawa to również bardzo dobra forma integracji uczniów i nauczycieli. Po zebraniu odpadów na wyznaczonych terenach przyszedł czas na przyjemności – wspólnie siedzieliśmy przy ognisku jedząc pyszne kiełbasy, które zasponsorował nam Samorząd Szkolny. Akcja została uznana za udaną.

Dziękujemy dyrektorowi PPN Panu Michałowi Sokołowskiemu za upominki, jak i Pani sołtys sołectwa Tylka – Biały Potok Pani Grażynie Malik za udostępnienie terenu na ognisko oraz zakup napojów.

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.

 zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *