Spotkanie ze świadkiem historii

25 lutego 2014 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu ze świadkiem historii – panem Jerzym Zacharko w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu. Uczennice mogły wysłuchać wspomnień działacza Solidarności dotyczących strajków, obrad okrągłego stołu, wyborów czerwcowych, ale i prywatnych przeżyć pana Jerzego, które wiązały się z internowaniem 13 XII 1981roku i osadzeniem w Ośrodku Odosobnienia w Załężu k.Rzeszowa. Młodzież mogła zobaczyć i dotknąć pieczęci wytwarzanych w więzieniu przez prelegenta, obejrzeć listy , fotografie, ulotki i raporty działacza Solidarności. Ponadto pan Jerzy na koniec swoich wspomnie uświadomił zgromadzonej młodzieży, to, kim są i skąd pochodzą, mówiąc: „ to jest wasz kraj,nasz kraj – nie dajcie się z niego wyrzucić….”
Opiekę nad uczniami sprawowała Joanna Majerczak

Galeria zdjęć

Tekst opracowała: J.Majerczak
Zdjęcia: L.Hryc kl.I h/t

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *