Spotkanie z prof. Zbigniewem Ćwiąkalskim

Uczniowie naszej szkoły w dniu 8 kwietnia 2014 r. pod opieką Pani Barbary Skubisz brali udział w spotkaniu z prof. Zbigniewem Ćwiąkalskim, byłym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Spotkanie zorganizowały Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu w ramach projektu „Podhalańska otwarta” oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Główny cel projektu to edukacja prawna młodzieży oraz kształcenie właściwych postaw młodego pokolenia we współczesnym świecie i świadome uczestnictwo w funkcjonowaniu państwa.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz Nowego Targu, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego.
Profesor Ćwiąkalski w części wykładowej opowiedział o studiach prawniczych i ogólnych regulacjach prawa karnego. W dalszej odpowiadał na liczne pytania zebranych dotyczące kary śmierci, ustawy o szczególnie niebezpiecznych więźniach, odpowiedzialności karnej od 13 do 18 roku życia, zatarciu skazania, zasadzie indywidualnej odpowiedzialności, przedterminowego zwolnienia z odbywania kary, wysokości kar przewidzianych w kodeksie karnym oraz osiągnięciach i porażkach wymiaru sprawiedliwości w okresie, kiedy stał na czele resortu sprawiedliwości.
Młodzież w bardzo przystępny sposób miała możliwość zdobycia i usystematyzowania praktycznej wiedzy z zakresu prawa karnego jak też uzyskania fachowych odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Galeria

red. Barbara Skubisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *