Smakowite warsztaty kulinarne

17 lutego 2016 r. do naszej szkoły przybyła klasa 2a z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Kunstman oraz Panem Michałem Hałaburą. Uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach kulinarnych organizowanych przez naszą szkołę. pt. „Pomysłowe i zdrowe śniadanie dla ucznia”. Warsztaty rozpoczęły się częścią teoretyczną uświadamiającą znaczenie śniadania w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu młodzieży. Omówiono zgubne skutki braku śniadania oraz jak prawidłowo skomponować śniadanie aby zawierało potrzebne dla organizmu składniki. Po tej części młodzież rozpoczęła kulinarną przygodę. W trakcie pracy uczniowie klasy II ZSZ Kucharz: Katarzyna Sandecka, Kinga Leśnicka, Maria Bańkosz, Krystian Bochnak oraz Aneta Pyzowska pomagały i służyły naszym gościom pomocą i dobrą radą. Młodzież pracowała z zapałem. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była degustacja.. Warsztaty przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie poznali nowe smaki i możliwości komponowania ciekawych, zdrowych potraw na śniadanie. Cieszymy się z udanego spotkania. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

zobacz_galerie_zdjec_hover

M.H.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *