Smacznie, zdrowo i prosto

Pamiętaj, że istnieje ogromna różnica między „jedzeniem” a „odżywianiem”. Te dwa słowa nie są synonimami! O tym mogła się dowiedzieć młodzież klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum w Krościenku n. Dunajcem wraz z wychowawcą Panem Michałem Gawłem, która uczestniczyła w warsztatach promujących zdrowy styl życia zorganizowanych w dniu 22.02.2016 r. w naszej szkole.

Odżywianie to świadomy proces dostarczania swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych do sprawnego funkcjonowania składników odżywczych, właściwej porcji energii, dobrego smaku i przyjemności. Zdrowy, dobrze zbilansowany jadłospis to nic innego jak źródło radości i zdrowia. Gimnazjaliści sami formowali i wypiekali zdrowe bułeczki z ziarnami słonecznika, sezamu, dyni, czarnuszki, siemienia lnianego i chleb. Po upieczenia robili z nich smaczne i zdrowe kanapki, na których nie zabrakło nabiału, kolorowych warzyw, szyneczki, jaj oraz zieleniny. Po skomponowaniu własnych kanapek młodzież zjadała je z wielkim apetytem i uśmiechem na ustach.

Mamy nadzieję, że po warsztatach ich uczestnicy nigdy nie będą chcieć „jeść byle co i byle jak”.

T.P

zobacz_galerie_zdjec_hover

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *