Santo subito!

„Santo subito! – święty natychmiast”, to słowa, które pojawiły się dziewięć lat temu na pogrzebie papieża Jana Pawła II. Te słowa były tematem przewodnim akademii, która odbyła się w naszej szkole 8 kwietnia z okazji kolejnej rocznicy śmierci, a przede wszystkim z okazji zbliżającej się kanonizacji Ojca świętego.
Podczas tego spotkania młodzież przypomniała najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II, jego nauczanie zawarte w dokumentach papieskich i homiliach oraz przesłanie, które zostawił nam – Polakom. Ilustracją literacką tego przedstawienia była poezja Karola Wojtyły oraz wiersz o słowiańskim papieżu Juliusza Słowackiego, recytowane przez Małgorzatę Kozielec z klasy 1g. Uzupełnieniem słowa mówionego była natomiast prezentacja z wybranymi cytatami Jana Pawła II oraz zdjęciami z jego biografii i podróży. Całość dopełniła wspólnie odśpiewana „Barka”.
Mamy nadzieję, że to wspomnienie o naszym Wielkim Rodaku przygotuje nas na ten wyjątkowy dzień – 27 kwietnia, w którym zostanie ogłoszony świętym.
W akademii wzięła udział cała szkoła, a przygotowali ją uczniowie z klas: 4h, 2i, 2g/h, 1g.

Galeria

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *