Reliktowa sosna w Finałowej 16 konkursu Drzewo Roku 2015

Niebywały sukces. Doczekaliśmy się udziału w finale. Nasza sosna została doceniona.

Do tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja nadesłanych zostało 115 zgłoszeń z każdego województwa w Polsce. Ze zgłoszeń tych Jury wybrało finałową szesnastkę – osiem dębów, jodłę, sosnę, platana, wierzbę, dwa jesiony, grab oraz jabłoń.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. Zawierały one niezwykłe oraz ciekawe historie i opisy zarówno drzew i ludzi, jak i silnych więzi, które łączą człowieka, drzewo, lokalną ojczyznę i jej historię – mówi koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja, Jolanta Migdał.

Teraz musimy się przygotować do rywalizacji, bowiem Drzewo Roku 2015 wybiorą internauci podczas czerwcowego głosowania, podobnie jak w latach ubiegłych. Do tej pory uczestniczyliśmy w konkursie oddając głosy na finałowe drzewa, teraz będziemy walczyć (mam nadzieję) o zwycięstwo. Wszystkim osobom, które do tej pory pomogły w przygotowaniu zgłoszenia do konkursu serdecznie dziękuję. Jednocześnie czekam na pomysły wszelkiego rodzaju działań, które przyczyniłyby się do rozpropagowania informacji o konkursie oraz zachęciły internautów do oddania głosu na naszą reliktową sosnę.

Zdjęcia i opisy finałowych drzew znajdują się na stronie www.klubgaja.pl

Dorota Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *