Rafał Ziemianek laureatem Nagrody Starosty Powiatu Nowotarskiego

Rafał Ziemianek został laureatem nagrody Starosty Powiatu Nowotarskiego. Nagroda ta wręczana jest uczniom szkół Powiatu Nowotarskiego, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce oraz mogą poszczycić się osiągnięciami i sukcesami w nauce, sporcie i pracy na rzecz innych ludzi.
Rafał Ziemianek, tegoroczny laureat Nagrody Starosty, jest uczniem klasy II Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek, kształci się w zawodzie technik informatyk. W roku szkolnym 2014/2015 uzyskał jedną z najwyższych średnich ocen spośród wszystkich uczniów Szkoły oraz wysoką frekwencję. Jest uczniem bardzo aktywnym, o bardzo wysokiej kulturze osobistej i wzorowej postawie. Chętnie podejmuje działania na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, włącza się w działania Samorządu Uczniowskiego. Uczestniczył w licznych akcjach społecznych i wolontaryjnych w szkole i środowisku lokalnym, takich jak: Pomóżmy sobie nawzajem, Góra grosza, Mikołajki, Walentynki. Rafał rozwija swoje zainteresowania, biorąc udział w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych, brał udział w: Olimpiadzie Teologii Katolickiej w Tarnowie, Konkursie literackim, Konkursie ortograficznym, Konkursie matematycznym, Konkursie papieskim. Jest również aktywnym sportowcem – reprezentuje szkołę w zawodach sportowych, zajmując wysokie lokaty; brał udział w Biegu Pienińskim, powiatowych biegach przełajowych, rozgrywkach piłki ręcznej, siatkówki oraz piłki nożnej. Na co dzień jest zawodnikiem klubu LZS Gorc Ochotnica.
Uroczyste wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom szkół Powiatu Nowotarskiego miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu 25 czerwca br. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali Starosta Powiatu Nowotarskiego pan Krzysztof Faber oraz członek Zarządu Powiatu pan Bogusław Waksmundzki.

img116

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *