Program ,,NOP – NOP’’ (NO PROMIL, NO PROBLEM)

logoW ramach projektu Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego wśród uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne ,, NOP – NOP”. Programem zostali objęci uczniowie klas I i II Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Jest on poświęcony problematyce uzależnień od środków psychoaktywnych. Rzetelna wiedza na temat środków odurzających przekazywana została w odniesieniu do własnego bezpieczeństwa i odpowiedzialności za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Przy użyciu gier, filmów i prezentacji multimedialnych zachęcano do zapoznania się z faktami związanymi z wpływem tych substancji na funkcjonowanie człowieka, a także do przyjęcia roli ambasadorów zmian przekonań społecznych, przekazując innym wiedzę o wpływie substancji odurzających na funkcjonowanie kierowcy. Dzięki takiej formie realizacji zajęć młodzież zapewne uzyskała wiedzę na temat działania substancji psychoaktywnych, co wzbudziło refleksję na temat odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Koordynatorem zajęć była Agnieszka Tomczyk – pedagog szkolny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *