Pożegnanie maturzystów

29 kwietnia mury naszej Szkoły opuścili absolwenci klas IV Technikum. Po czterech latach spędzonych na zdobywaniu wiedzy ogólnej oraz przygotowywaniu się do zawodu uczniowie dwóch klas czwartych po raz ostatni wzięli udział w lekcji wychowawczej, podczas której otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Wcześniej odbyła się Msza Św. z udziałem pocztu sztandarowego oraz uroczysta akademia.
W tym roku szkolnym Szkołę ukończyli wszyscy uczniowie klas czwartych Technikum. Są oni absolwentami klas technik hotelarstwa oraz technik informatyk. Podczas akademii wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia na różnych polach, szczególnie za działania na rzecz społeczności szkolnej oraz innych ludzi. Były więc wyróżnienia i nagrody za działalność w Samorządzie Szkolnym, zaangażowanie w działalność wolontariatu, godne reprezentowanie Szkoły na pokazach, konkursach i olimpiadach, sukcesy w konkursach przedmiotowych. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali również rodzice uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce oraz rodzice, którzy wspierali Szkołę poprzez angażowanie się w pracę Rady Rodziców.
W uroczystej części akademii nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu składowi pocztu sztandarowego. Ustępujący chorąży pocztu – Dawid Zachwieja z klasy IV i, przekazał sztandar na ręce nowego chorążego – Mateusza Pulki z klasy III g. Pani dyrektor Elżbieta Trojnarska wygłosiła krótkie przemówienie, w którym życzyła maturzystom pomyślności na egzaminach oraz w dorosłości, w którą właśnie wkraczają. Życzenia dla maturzystów popłynęły również od przewodniczącego Samorządu Szkolnego Rafała Ziemianka oraz od uczniów klas trzecich Technikum, którzy ponadto obdarowali wszystkich swoich starszych kolegów pamiątkowymi kubeczkami. W imieniu maturzystów głos zabrała Danuta Błażusiak z klasy IV g/h, która podziękowała nauczycielom za czteroletni trud włożony w pracę nad rozwojem uczniów i przygotowaniem ich do zdania egzaminów i dorosłego życia. W części artystycznej pojawiły się zarówno wspomnienia ze spędzonych w szkole lat, jak i humorystyczne spojrzenie w przyszłość. Po akademii uczniowie klas czwartych spotkali się na ostatniej w swojej szkolnej karierze lekcji wychowawczej. Za nimi więc cały okres szkolnej nauki, przed nimi już tylko matura! Wszystkich tegorocznym maturzystom życzymy dobrego zdania wszystkich egzaminów! Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki! (ET)

zobacz_galerie_zdjec_hover

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *