„Potrawy z dziczyzny”- kolejne warsztaty w Karczmie „U Polowacy”

24 marca 2015 roku grupa uczniów klasy IIg kolejny raz zagościła na warsztatach w ramach zajęć praktycznych w Karczmie „ U Polowacy” w Szczawnicy. Nad całością zajęć czuwał szef kuchni Pan Artur Klimek. Tym razem tematem przewodnim warsztatów były potrawy z dziczyzny oraz umiejętności praktycznego wykorzystywania tego surowca w gastronomii. Warsztaty poprzedzone były zajęciami teoretycznymi na temat walorów żywieniowych i smakowych dziczyzny oraz przyprawy i zioła stosowane do dziczyzny. Część praktyczna obejmowała przygotowywanie z sarniny zrazów bitych z czerwonym winem oraz przepysznego gulaszu w trzech wariantach, jeden sporządzony z żurawiną i jałowcem, drugi częściowo na styl węgierski z papryką, a ten kolejny z aromatycznymi przyprawami, które nadały mu oryginalnego smaku. Wszystko oczywiście pod kierunkiem Pana Artura. Potrawy przygotowywane były na klarowanym maśle, a zastosowane w nich przyprawy to między innymi rozmaryn, jałowiec /koniecznie rozgnieciony w moździerzu/ziele angielskie, liść laurowy, mielona papryka. Potrawy te świetnie pasują do klusek, makaronu czy ziemniaków. Mogliśmy się dowiedzieć, jak krok po kroku przygotować te dania tak, aby zachwycały swoim smakiem i aromatem. Szef Karczmy Pan Artur chętnie dzielił się wiedzą dotyczącą zalet smakowych i zdrowotnych tego niezwykłego mięsa, mówiąc – to jest dobry czas, aby zachęcać do spożywania dziczyzny i propagować ją. Obecnie dziczyzna powoli zaczyna być doceniania i wraca na polskie stoły. Oprócz tego, że dziczyzna jest wyśmienita w smaku, jest to obecnie najzdrowsze mięso pozbawione chemii i ulepszaczy, ponieważ zwierzęta – sarny, jelenie, dziki itp. – odżywiają się w pełni naturalnie. Najlepsze pod względem zdrowotnym jest mięso z jelenia, sarny i dzika, ale również mięso z zająca i bażanta ma zdecydowanie bardziej korzystny skład chemiczny niż mięso wieprzowe, wołowe, czy drób. Dziczyzna niegdyś królowała w polskiej kuchni, a dziś niestety jest niedoceniana. Niemałą atrakcją warsztatów był czas degustacji. Uczniowie zajadali się przygotowanymi potrawami, wyrażając swoje opinie. Wszystkie doznania kulinarne – fantastyczne. Okazało się, iż znaczna większość uczniów po raz pierwszy miała okazję spróbować potraw z dziczyzny. Warsztaty były ciekawym doświadczeniem dla naszej młodzieży. Oczywiście, była niesamowicie miła atmosfera. Dziękujemy bardzo właścicielom karczmy „U Polowacy”, a szczególnie Panu Arturowi za przeprowadzone warsztaty i mile spędzony czas. Nowo zdobyta wiedza i umiejętności na pewno pozwoliły nam na poszerzenie i pogłębienie znajomości tego znakomitego surowca. Mamy nadzieję, że następne spotkanie już wkrótce.

Galeria

red. Teresa Ptak

2 komentarze

  • Smak_osz 29 marca 2015 at 22:27 - Reply

    Bardzo dobrze, że następuje powrót do korzeni. Coraz trudniej o dobre produkty i zdrową żywność! Tak trzymać!

  • Michał 1 kwietnia 2015 at 11:45 - Reply

    Wtajemniczeni wiedzą, gdzie kupować 😉 Polecam cabas.pl – tam sprzedają lokalni producenci zdrowej żywności. Bardzo smaczne i wygodne zakupy. Poza tym lokalne bazary to też miejsce, gdzie można kupić zdrową żywność, ale nie na każdym straganie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *