Szkoła Policealna dla Dorosłych – Technik Usług Kosmetycznych

Szkoła Policealna dla Dorosłych – Technik Usług Kosmetycznych jest publiczną, jedyną na Podhalu szkołą, kształcącą bezpłatnie w zawodzie technik usług kosmetycznych. Szkoła posiada własną, nowocześnie wyposażoną pracownię kosmetyczną do praktycznej nauki zawodu. Wszystkie zajęcia, za wyjątkiem praktyk zawodowych, odbywają się na miejscu – w budynku szkoły.

Kształcenie w Szkole Policealnej trwa 4 semestry (2 lata) i odbywa się w systemie zaocznym (zajęcia w soboty i niedziele co 2 tygodnie ). Praktyka zawodowa trwa 2 tygodnie i odbywa się w wybranych salonach i gabinetach kosmetycznych. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo szkoły policealnej. Po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwenci mogą także uzyskać dyplom z tytułem zawodowym technik usług kosmetycznych.

W trakcie zajęć słuchacze uzyskują wiedzę na temat profesjonalnej pielęgnacji urody. Po zakończeniu nauki potrafią określać typy urody i dobierać metody pielęgnacyjne w zależności od problemu i rodzaju cery. Wykonują zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Potrafią stosować odpowiednie kosmetyki zarówno podczas zabiegów kosmetycznych wykonywanych w gabinecie, jak również w domowej pielęgnacji.

W trakcie trwania nauki w szkole istnieje możliwość zdobycia licznych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających odbycie szkoleń. Dzięki tym możliwościom nasi absolwenci posiadają dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia, co istotnie zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia w kraju i za granicą. Zawód kosmetyczki daje szanse współpracy z nowoczesnymi firmami kosmetycznymi, możliwość pracy w gabinetach kosmetycznych, w salonach odnowy biologicznej. W ramach realizacji programu nauczania, słuchacze są również przygotowywani do podjęcia własnej działalności usługowej.

Szkoła organizuje 2 razy do roku wyjazdy na MIĘDZYNARODOWY KONGRES I TARGI KOSMETYCZNE LNA & SPA odbywające się w Krakowie. W programie kongresu słuchacze poznają nowości na rynku kosmetycznym, zapoznają się z aparaturą kosmetyczną & wellness & spa, uczestniczą w wykładach i pokazach prowadzonych przez najwybitniejszych wykładowców z różnych stron świata.

Realizacja programu nauczania w zakresie zajęć w pracowni kosmetycznej przebiega w oparciu o produkty i urządzenia znanych firm kosmetycznych: ACTIV, BIELENDA, DEPIFLAX, ECOLAB, FARMONA, GIOVANNI, PEGGY SAGE, REFECTOCIL, zapewniających bardzo wysoką jakość wykonywanych zabiegów.