Paczki świąteczne od Wolontariuszy

16 grudnia wolontariusze ZSZiP odwiedzili z paczkami mikołajkowo-świątecznymi dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Krościenku oraz podopiecznych w Przytulisku Brata Alberta w Grywałdzie.
Najpierw – w godzinach przedpołudniowych – wolontariusze udali się do ośrodka w Krościenku, aby „spóźniony nieco” św.Mikołaj rozdał dzieciom podarunki. Radość zagościła na twarzach dzieciaków, które chętnie bawiły się i kolędowały, a także pozowały do zdjęć z Mikołajem i Aniołkami.
Po lekcjach grupa wolontariuszy i kolędników udała się do Grywałdu. Spotkanie, jak co roku, odbyło się w świetlicy, gdzie zgromadziły się podopieczne, które z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwały na młodzież. Wolontariusze przekazali każdej pani kartki z życzeniami oraz paczki z owocami i słodyczami, a następnie wszyscy razem kolędowali. Życzenia przekazane zostały także Siostrom Albertynkom – gospodarzom ośrodka, pracownikom oraz księżom emerytom tam mieszkającym. Po wspólnym spotkaniu wolontariusze poszli z życzeniami do osób ciężko chorych, które musiały zostać w pokojach, aby im również złożyć życzenia i rozdać paczki.
W tym miejscu wyrażamy wdzięczność nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, dzięki którym ta wspaniała akcja mogła być przeprowadzona. Dziękujemy za przygotowanie ozdób świątecznych, za przeprowadzenie kiermaszu oraz udział w nim, ponieważ za uzyskane w ten sposób fundusze zostały przygotowane paczki świąteczne. Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic z klasy 2g, które wspomogły grupę kolędującą oraz do klasy 3gh – za podwiezienie do Grywałdu wolontariuszy z paczkami.
Spotkania integracyjne – zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi jak i osobami starszymi, chorymi – są niewątpliwie bogate w przeżycia i doświadczenia dla obu stron. Tym większa radość i satysfakcja, że uczniowie naszej szkoły są nadal wrażliwi na potrzeby innych i potrafią się dzielić z potrzebującymi.

Galeria

s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *