Odkryj Niemiecki na nowo

3 grudnia 2014 w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem odbył się konkurs: „Odkryj niemiecki na nowo (II edycja)” adresowany do uczniów gimnazjum. Jego organizatorem był nauczyciel języka niemieckiego, P. Kinga Szopińska. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z 6 gimnazjów: z Łącka, Tylmanowej, Szczawnicy, Maniów, Łapsz Niżnych i Jazowska.
Konkurs odbył się w naszej Szkole po raz drugi i jest kolejną tego typu formą adresowaną do gimnazjalistów.
Podczas rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego w zakresie rozumienia tekstu pisanego oraz słownictwa i gramatyki. Na rozwiązanie testu przeznaczono 90 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Kinga Szopińska – przewodnicząca
Elżbieta Wolak – członek
Celina Świebocka – członek

WYNIKI KONKURSU, SĄ NASTĘPUJĄCE:
I miejsce –– Karolina Kudrawczuk – Gimnazjum w Jazowsku
II miejsce –– Karolina Janczura – Gimnazjum w Jazowsku
III miejsce –– Anna Milaniak – Gimnazjum we Frydmanie

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu – pamiątkowe dyplomy. Zainteresowanie oraz wyrównany poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej.

red. Kinga Szopińska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *