Oddali cząsteczkę siebie… czyli 8 litra krwi!

26 listopada 2015r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji oddawania krwi. Została ona zainicjowana przez mgr Danutę Śniegoń i mgr Michała Morawczyńskiego. Wymiernym tego przejawem był wyjazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Targu. Uczestniczyło w nim 21 uczniów z klas trzecich i czwartych. Byli to: Zachwieja Dawid, Regiec Damian, Groń Justyna z klasy IV i, Bednarczyk Aneta, Faron Grażyna, Plewa Anna, Plewa Piotr, Szala Katarzyna, Nieć Jarosław, Proński Łukasz, Wójcik Marek, Łazarczyk Szymon z klasy III a/w, Kacwin Marzena, Kamińska Kinga, Podsiedlińska Patrycja, Szyll Katarzyna, Ślęzak Katarzyna z klasy III h/t, Kurnyta Mateusz, Raszkiewicz Patryk, Salamon Piotr z klasy III i oraz Bańkosz Franciszka z klasy IV g/h. Każdy z nich oddał po 450 ml krwi. Warunkiem uczestnictwa w akcji honorowego krwiodawstwa było ukończone 18 lat (posiadanie dowodu osobistego) oraz dobry stan zdrowia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za ten prawdziwy dar serca i zachęcamy pełnoletnich uczniów do honorowego oddawania krwi.

Tego samego dnia oddaliśmy głosy w Sekretariacie MOK w Nowym Targu na Szkolny Klub Wolontariatu „Niezapominajka” ZSZiP w Krościenku, który bierze udział w plebiscycie „Aktywny 2015”.

zobacz_galerie_zdjec

red. Danuta Śniegoń, Michał Morawczyński

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *