Oddali cząsteczkę siebie… czyli 7 litrów krwi!

7 kwietnia 2016r. po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji oddawania krwi. Została ona zainicjowana przez mgr Danutę Śniegoń i mgr Michała Morawczyńskiego. Wymiernym tego przejawem był wyjazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Targu. W akcji uczestniczyło 15 uczniów z klas trzecich i czwartych. Byli to: Zachwieja Dawid, Regiec Damian, Jurkowski Wojciech z klasy IV i, , Szala Katarzyna z klasy III a/w, Szyll Katarzyna, Ślęzak Agnieszka, Gardoń Gabriela, Plewa Anna, Majerczak Natalia, Szymela Klaudia, Walkowicz Kinga z klasy III h/t, Kurnyta Mateusz z klasy III i, Bańkosz Franciszka, Zachwieja Dominika z klasy IV g/h oraz Łużny Dominik z klasy I i. Każdy z nich oddał po 450 ml. krwi. Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy za ten prawdziwy dar serca. Warunkiem uczestnictwa w akcji honorowego krwiodawstwa jest ukończone 18 lat (posiadanie dowodu osobistego) oraz dobry stan zdrowia.
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów do honorowego oddawania krwi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *