Nie ma to jak samemu upiec chleb

Opowieści z dawnych czasów, poświęcone między innymi domowym sposobom wypiekania chleba rozpoczęły warsztaty pieczenia chleba w prawdziwym piecu chlebowym w domu pani Zofii Piszczek w Tylmanowej. Tak 17 października uczniowie z klasy IIa i IIIa ZSZ wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych gastronomicznych Teresą Ptak, Barbarą Ciesielką oraz Maciejem Czają rozpoczęli kampanię „Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”.

Pani Zofia jest znaną osobą, między innymi z tego, że w swoim domu kultywuje wiejskie tradycje. Opowiedziała nam o tradycji wypiekania chleba w jej rodzinnym domu, o różnicach pomiędzy pieczywem wyrabianym własnoręcznie a tym, które kupujemy w marketach, podzieliła się też wieloma ciekawostkami o chlebie oraz jego poszanowaniu.

Zademonstrowała krok po kroku, jak się przygotowuje chleb na zakwasie według starych receptur. Uczniowie obserwowali cały proces –od uaktywnienia zakwasu, poprzez ukwaszenie pierwszych części ciasta, do pieczenia chleba. Część osób włączyła się do pracy. Uczestniczyli oni w procesie przygotowania pieca do wypieku chleba, własnoręcznie uformowali bochenki, smarowali jajkiem, ozdabiali makiem, ziarnami dyni, czarnuszki lub sezamem. Każdy, kto chciał, mógł również gotowy bochenek chleba uformowany na liściu kapusty, włożyć do pieca na rozżarzone węgle za pomocą specjalnej drewnianej łopaty piekarskiej. Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy efektu końcowego i momentu skosztowania świeżej pajdy chleba posmarowanej masłem, miodem, domowym smalcem lub konfiturą czy bryndzą, – wszystko własnej produkcji. Gdy oczekiwaliśmy na wyrośnięcie chleba, mogliśmy wykonać placki pieczone na blasze, sporządzane w dwojaki sposób: jedne składające się z ziemniaków i mąki a drugie – z ziemniaków, mąki, kwaśnego mleka z dodatkiem sody. Smak gorącego placuszka z dodatkiem świeżego masła czy domowej bryndzy będziemy pamiętać przez długi czas, była to wielka uczta „chlebowa”.

Serdecznie dziękujemy pani Zofii za zaproszenie, wspaniałe zajęcia i poświęcony czas w to sobotnie przedpołudnie. Poprowadzone przez nią warsztaty z całą pewnością wzbogaciły nas o nowe doświadczenia. Zdobytą wiedzę postaramy się przekazać innym.

„Ręczne wyrabianie chleba to doskonały sposób na pozbycie się stresu, wyładowanie emocji, uspokojenie, zwolnienie tempa dnia codziennego. Bo chleb nie lubi pośpiechu. A ciepły bochenek z chrupiącą skórką jest nagrodą dla cierpliwych.”

red. Teresa Ptak

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *