Nagrodzeni za frekwencję – wycieczka do Krakowa

W poniedziałek, 15 czerwca, 28 uczniów ZSZiP pod opieką s.Małgorzaty Dyrek i p.Agnieszki Ząbek udało się na wycieczkę do Krakowa. Był to wyjazd-nagroda za wzorową frekwencję w roku szkolnym 2014/2015 oraz za zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W programie znalazły się następujące atrakcje: zapoznanie z krakowską dzielnicą Kazimierz i oprowadzenie po synagodze, zwiedzanie podziemi sukiennic, jazda na gokartach na hali kartingowej „Motodrom” oraz seans filmowy w Cinema City.
A oto relacja jednej z uczestniczek:
„Dzień wycieczkowy nie zapowiadał się najlepiej – deszcz i burza przywitały nas o świcie. Zebraliśmy się na rynku w Krościenku, by o godz. 7.00 ruszyć w podróż. Po niewielkich „utrudnieniach”, z optymizmem i nadzieją wyjechaliśmy na wycieczkę, którą otrzymaliśmy jako nagrodę za najlepszą frekwencję w szkole. Muszę wspomnieć tutaj o „sprawdzianie”, który s.Małgorzata zrobiła nam już na początku! Na wycieczce sprawdzian? – tak! Co prawda miał on formę ustną, ale jednak był! To komiczne, prawda?… Otóż był to „Test ze znajomości innych”, sprawdzian ten miał pokazać – czy i na ile znamy kolegów i koleżanki, z którymi jedziemy. Dlaczego? – ponieważ, jak wspomniałam wyżej, nie była to wycieczka klasowa, lecz szkolna i tylko dla „wybranych”, więc znaleźli się na niej uczniowie prawie wszystkich klas ZSZiP. Poszło nam rewelacyjnie – wszyscy zdali!
A jak było na wycieczce? – atrakcje jakie zostały nam przygotowane były naprawdę super! Najpierw zwiedzaliśmy dzielnicę Kazimierz i synagogę, poznając zabytki, religię i kulturę żydowską – niektórzy z nas nawet nie wiedzieli, że taka istnieje w Krakowie!
Drugi punkt programu był dla mnie osobiście najlepszy! To świetna zabawa w wyścigach na gokartach – mogliśmy „depnąć do dechy” i pędzić niczym wiatr! Myślę, że będą z nas wspaniali kierowcy rajdowi! Ale na wszelki wypadek nie radzę wychodzić na ulicę, gdy będziemy za kierownicą. Nawet p.Agnieszka Ząbek bawiła się z nami doskonale, dorównując najlepszym.
Równie interesująco było w podziemiach rynku, gdzie pani przewodnik zabrała nas w archeologiczną podróż w czasie. Barwne opowieści, hologramy i multimedia sprawiły, że ponad godzinny pobyt pod ziemią szybko nam minął, wprowadzając nas w klimat średniowiecznego Krakowa.
Ostatnią atrakcją tego dnia, w raczej wieczoru, było kino. Pojechaliśmy „w ciemno”, ponieważ w Cinema City zawsze można wybrać coś interesującego. I tak się stało – część osób wybrała film akcji, a druga grupa obejrzała romantyczny film z przesłaniem o miłości i poświęceniu.
Wycieczka bardzo udana, świetnie było! Zobaczyliśmy wiele nowych, ciekawych miejsc i mogliśmy się lepiej poznać. Dziękujemy i czekamy na kolejną!” (Sylwia Knurowska, kl. 2ht)
Czytając powyższą wypowiedź – wydaje się, że warto było pojechać?… sami oceńcie. A ja już dzisiaj gorąco zachęcam i zapraszam do aktywności w szkole w przyszłym roku oraz wzorowej frekwencji, co pozwoli Wam zakwalifikować się do udziału w takiej wycieczce!

Galeria

Oprac. S.Małgorzata Dyrek – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *