Mikołajkowy dzień w ZSZiP i w Krościenku

W wigilię św.Mikołaja – 5 grudnia – do naszej szkoły wraz z jego oddanymi pomocnikami przyjechał Święty Mikołaj. Z niecierpliwością na niego czekaliśmy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Mikołaj, pomimo podeszłego wieku i wielu zajęć w tym dniu – odwiedził każdą z klas, gdzie obdarował wszystkich cukierkami. Nie zapomniał o nauczycielach, którzy w tym roku byli dla nas niezwykle wyrozumiali.
Następne orszak udał się na Krościeński Rynek, gdzie przechodniów także częstowano słodyczami. Na Mikołajowej trasie znalazły się także ważne miejsca naszej miejscowości – Urząd Gminy, Bank Spółdzielczy, Komisariat Policji, Urząd Pocztowy, Delikatesy Centrum i różne sklepy. Mikołaj z pomocnikami odwiedził również znajomych z LO, którym sprawił wielka niespodziankę tą wizytą.
Nasze życie tworzą naprzemian chwile dobre i te gorsze – dlatego w skład orszaku Mikołaja weszły różne postacie. W rolę Św. Mikołaja wcielił się Dawid Zachwieja, chóry aniołów reprezentowała Justyna Groń, natomiast rolę diabła odegrał Tomasz Waksmundzki. Nieoceniona okazała się również praca reniferów – Natalii Firek i Lucyny Hryc oraz pomoc młodszego brata Mikołaja – Rafała Ziemianka.
Mamy nadzieję, że tegoroczny dzień św.Mikołaja zapadnie wszystkim uczniom ZSZiP i LO oraz mieszkańcom Krościenka w serca i pamięć, a w następnym roku zostanie przywitany równie entuzjastycznie i z dobrymi humorami.

Galeria

Opracowanie: s.Małgorzata Dyrek, Lucyna Hryc,

zdjęcia: Natalia Firek,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *