Matura 2016 w naszej Szkole

4 maja do pierwszego egzaminu maturalnego przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci naszego Technikum. W pierwszym dniu zmagali się oni z napisaniem egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W kolejnych dniach nasi absolwenci przystępują do obowiązkowych egzaminów pisemnych z matematyki oraz z języka angielskiego.  Każdy absolwent musi też przystąpić do egzaminu pisemnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. W tej sesji maturalnej największym powodzeniem wśród przedmiotów dodatkowych w naszej Szkole cieszy się język angielski na poziomie rozszerzonym – wybrało go 66 % zdających. Drugim przedmiotem dodatkowym jest geografia na poziomie rozszerzonym, którą wybrało 24 % zdających. Sześciu absolwentów wybrało egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po trzy osoby wybrały biologię rozszerzoną oraz informatykę rozszerzoną, a jeden absolwent zdecydował się na zdawanie języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Wybór przedmiotu dodatkowego podyktowany jest najczęściej planami dalszej nauki i wymaganiami rekrutacyjnymi szkół wyższych.

W części ustnej każdy maturzysta zdaje obowiązkowo dwa egzaminy – z języka polskiego oraz z języka angielskiego. Ta część sesji egzaminacyjnej w naszej Szkole trwa od 9 do 16 maja. A potem już tylko najdłuższe w życiu wakacje! Po drodze jeszcze  trochę nerwów związanych z oczekiwaniem na wyniki matury, które zostaną ogłoszone 5 lipca.

Wszystkim Maturzystom życzymy pomyślnego przebrnięcia przez całą sesję egzaminacyjną i otrzymania w lipcu upragnionego świadectwa dojrzałości! Powodzenia! Połamania piór i języka!

(ET)

zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *