Małopolska Noc Naukowców w Krakowie 2017 r.

29 września 2017r. wyruszyliśmy 17-osobową grupą informatyków do Krakowa na Małopolską Noc Naukowców.

W ramach obchodów święta nauki wszystkie małopolskie uczelnie wyższe otworzyły drzwi dla zwiedzających, nie będących studentami.

Celem akcji było propagowanie nauki w różnych dziedzinach życia.

Nas oczywiście interesowały wydziały informatyczne, gdzie można było między innymi posłuchać wykładu na temat fal radiowych, cyberemocji, mikroprocesorów czy robotów. Oprócz wykładów zwiedzający mogli porozmawiać przez radio, odbyć szybki kurs odczytywania emocji, zobaczyć laboratorium grafiki 3d, a także to na co najbardziej czekali nasi uczniowie – wziąć udział w LAN party organizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia na tle stadionu Wisły – Kraków. Do Krościenka wróciliśmy w doskonałych nastrojach około godziny 1:00.

Podsumowując: spędziliśmy bardzo wartościowy w wiedzę wieczór połączony z licznymi rozrywkami. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców.

Red. A.K.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *