Małopolska Gala Wolontariatu

14 stycznia br. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Małopolskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym EXPO w Krakowie. Była ona zwieńczeniem wojewódzkiego etapu 14. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Wolontariatu”, którego celem jest promocja pracy wolontariuszy. Spotkanie to jest również okazją do podziękowania i docenienia ich trudu oraz ukazania różnorodności działań w społecznościach lokalnych. W konkursie biorą udział wolontariusze w różnym wieku – zarówno młodzież jak i dorośli.
W programie uroczystości było m.in.: otwarcie i powitanie uczestników, następnie mini-koncert włoskiego piosenkarza Dave Nilaya z akompaniamentem Michała Gawła, prezentacja zgłoszonych kandydatur do konkursu, wręczenie Certyfikatów Organizacji Przyjaznych Wolontariuszom oraz Dyplomów i nagród wolontariuszom nominowanym do konkursu i laureatom.
Cieszymy się, że wśród tej rzeszy małopolskich działaczy doceniona została grupa wolontariuszy ZSZiP z Krościenka, którzy otrzymali wyróżnienie i Dyplom Uznania za swoje zaangażowanie. Nagrody otrzymały także cztery wolontariuszki (Sylwia Kotarska, Paulina Ziętasz, Dorota Śpiewak, Kinga Potaśnik), które co tydzień poświęcają kilka godzin swojego wolnego czasu na pracę i pomoc w Przytulisku Brata Alberta w Grywałdzie oraz aktywnie włączają się w liczne akcje charytatywne prowadzone na terenie szkoły i w Krościenku (np. kiermasze, paczki mikołajowe i świąteczne).
Gratulujemy wyróżnionym i zachęcamy innych do pracy wolontariackiej. Naprawdę warto pomagać potrzebującym!

Dyplom

Galeria

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *