Kwestowaliśmy i my!

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczennice klasy I h/t o profilu turystycznym: Karolina Nieć, Gabriela Gardoń, Joanna Kwaśnica, Karolina Nosal, Aleksandra Wójcikiewicz, Kinga Walkowicz i Katarzyna Łojek kwestowały w Szczawnicy w ramach 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając „na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.
Każda z naszych wolontariuszek wyposażona była w indywidualny identyfikator potwierdzający tożsamość, specjalnie oznakowaną puszkę oraz charakterystyczne czerwone serduszka, które rozdawane były darczyńcom.
Po zakończonej akcji, każdy wolontariusz WOŚP otrzymał indywidualne podziękowanie z wypisaną kwotą, którą udało się mu uzbierać w trakcie kwesty.
Już teraz dziewczyny zapowiadają, że w przyszłym roku wezmą udział w kolejnym finale WOŚP, bo jak same jednomyślnie mówią, słowa organizatora Jurka Owsiaka skierowane do wszystkich wolontariuszy dają nadzieję i motywację do dalszej działalności, gdyż to my wszyscy powinniśmy pamiętać, aby „…ta idea przyświecała wszystkim nam, którzy zbierać będziemy pieniądze, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, aby słowo to stało się myślą przewodnią naszych zimowych działań i było nierozerwalną częścią naszego grania do końca świata i jeden dzień dłużej. Dbając o siebie, dbajcie o innych.” apelował Jurek Owsiak.

Galeria zdjęć

Opracowała: Joanna Majerczak
Zdjęcia wykonała: Alina Lelito –MOK Szczawnica

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *