„KORZYSTAJ – Nie daj się złapać w sieć!”

,,KORZYSTAJ – NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ W SIEĆ!”

„KORZYSTAJ – NIE  NADUŻYWAJ”

Pod tymi hasłami 15 października 2015 roku w Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem odbyły się warsztatowe dla młodzieży klas I i II. Przeprowadzili je uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem pedagoga szkolnego. Młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej mogła podzielić się z młodszymi kolegami swoją wiedzą na temat cyberprzemocy.

Głównym celem warsztatów było podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń płynących z korzystania z komputera i Internetu, zwiększenie świadomości na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji i metod radzenia w sytuacji, gdy jest się jej świadkiem lub ofiarą, a także źródeł uzyskania pomocy. Podczas zajęć został wykorzystany autorski film ,,Nie daj się złapać w sieć’’, nagrany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. W filmie tym przedstawiono sceny z udziałem młodego człowieka, który spędza czas przed komputerem w sposób ryzykowny oraz losy młodej dziewczyny, która padła ofiarą cyberprzemocy. Zaprezentowano w nim hasła związane z uzależnieniem od korzystania z komputera oraz z przemocą Internetową. Film, który spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej, zaopatrzony jest w komentarze psychologa Pani Ewy Kruchowskiej, a aspekt prawnej odpowiedzialności wyjaśnia Komendant Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem Pan Michał Janerko.

Korzystanie z Internetu stało się tak powszechne, że wpłynęło na zmianę sposobu komunikacji oraz rozpowszechniania różnych informacji. Jednocześnie niesie za sobą potencjalne zagrożenia, jakimi jest między innymi przemoc w Internecie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *