Konkurs Papieski on-line

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział Konkursie Papieskim, organizowanym już po raz dziesiąty przez Instytut „Tertio Millennio”. Konkurs ten składa się z czterech etapów: dwa pierwsze są on-line, trzeci to napisanie eseju, a czwarty polega na obronie ustnej tego eseju.
Nasz udział jest więcej niż zadowalający! W I etapie wzięło udział 138 uczniów – był to test składający się z 20 pytań, który można było rozwiązywać w dowolnym czasie i miejscu przez cały marzec. Ponad 50% poprawnych odpowiedzi uzyskało 101 uczniów i zakwalifikowało się do II etapu. Niestety tylko 37 osób pamiętało o terminie II etapu (7 kwietnia) i poprawnie rozwiązało kolejny test on-line, którego stopień był o wiele trudniejszy i składał się już z 60 pytań. Można powiedzieć, że była to jednak elita – gdyż spośród nich – aż 4 uczniów (na 30 osób w III etapie z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego) zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu, który polegał na napisaniu eseju na jeden z podanych przez organizatorów tematów.
Eseje zostały już wysłane – a czekając na wyniki trzymajmy kciuki za Iwonę Zubek (kl. IIIi), Małgorzatę Kozielec (kl.Ig), Dawida Zachwieję (kl. IIi) oraz Grzegorza Bednarczyka, absolwenta IVi.

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *