Kolejne kulinarne przedsięwzięcie

Organizowane po raz kolejny w naszej szkole warsztaty promujące zdrowy styl życia, cieszą się dużym powodzeniem . W dniu 18 maja 2016 roku gościliśmy uczniów klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum nr. 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Krempachach z Panią Urszulą Utnicką oraz Panią Katarzyną Szlachtowską – Zoń. W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się na czym polega prawidłowe odżywianie dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży gimnazjalnej. Kulinarnej przygodzie towarzyszyło między innymi wypiekanie wieloziarnistych bułeczek oraz sporządzanie wiosennych, kolorowych kanapek. Dodatki były różnorodne, między innymi liście sałaty, pasty serowe, kolorowe warzywa, gotowane jajka, ser, szyneczka, masło smakowe, zielony szczypiorek i pietruszka. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Warsztaty przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze. Cieszymy się z udanego spotkania.
Warsztaty przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy IIIa ZSZ – kucharz , Anna Plewa, Natalia Waligóra, Klaudia Regiec i Jarosław Śmiałek, pod kierunkiem nauczyciela, Pani Teresy Ptak.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *