Kolejna Góra Grosza

Góra GroszaUczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem było Towarzystwo Nasz Dom. Celem działania było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W wyniku „”szybkiej zbiórki”  udało się zebrać małą górę grosza.

Na pochwałę zasługują klasy 3i, 2h/g oraz w szczególności klasy 2i i 1h/t, których pozytywna rywalizacja przyniosła efekt w postaci prawdziwej góry monet. Należy zaznaczyć iż te dwie klasy zebrały razem w sumie 90% całości monet w tym największy łączny wynik 10 kilogramów klasa 1h/t. Na uwagę zasługuje również fakt iż 2i pomimo najmniejszego stanu liczbowego uczniów
w klasie, zdołała uzbierać przeszło osiem kilogramów monet. Całkowita waga zbiórki to ponad 20 kilogramów w nominałach od 1 do 50 groszy a liczenie i ważenie zebranych środków trwało aż trzy godziny. Szkolny Samorząd Uczniowski dziękuje za każdy przekazany ” grosz”, oraz zachęca do wsparcia akcji w kolejnym roku szkolnym.

red. Maciej Kordeczka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *