Jest taki konkurs…

Mam tu na myśli konkurs literacki, który odbył się w naszej szkole 4 marca 2015 roku. Tego dnia nauczyciele poloniści sprawdzili wiedzę swoich podopiecznych w zakresie znajomości epopei narodowej Adama Mickiewicza. Miało to miejsce w ramach konkursu Bohaterowie lektur szkolnych. „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.
Celem konkursu było rozbudzenie i utrwalenie zainteresowań czytelnictwem lektur oraz konfrontacja wiedzy o bohaterach Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.
Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z klas drugich i czwartej Technikum. Na rozwiązanie testu składającego się z czterdziestu pytań uczniowie mieli 20 minut. Uczestnicy musieli wykazać się dokładną wiedzą o bohaterach lektury, znajomością zwyczajów kultywowanych przez szlachtę opisaną w epopei, a także samą treścią lektury – wiele pytań dotyczyło bowiem uczestnictwa bohaterów w konkretnych wydarzeniach.
Rozstrzygnięcie konkursu okazało się zaskakujące. Dwie uczennice z klasy drugiej otrzymały taką samą ilość punktów. Są to reprezentantki klasy II h/t: Beata Wójcik i Anna Wysopal. Miejsce drugie i trzecie zajęci odpowiednio: Ryszard Plewa z klasy II g oraz Dominika Antolec z klasy II h/t.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zmagań za udział w konkursie i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku. Będzie to kolejna szansa na sprawdzenie swojej wiedzy humanistycznej i być może… powtórzenie sukcesu sprzed roku.

red. Renata Janik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *