Jest taki dzień…

Wielu z nas, zapewne słusznie, kojarzy te słowa ze znanym przebojem Czerwonych Gitar. My jednak myślimy tu o innym szczególnym dniu. To Dzień Otwarty Szkoły, który wypada raz w roku. Przedstawiamy w nim naszą ofertę edukacyjną. W tym roku przypadł na 18 marca 2016 roku.
Co mogli zobaczyć Ci, którzy nas odwiedzili? Przede wszystkim prezentację umiejętności, które nabywają nasi absolwenci. Atrakcji było naprawdę sporo. Zacznijmy może od propozycji, z którą wyszła pracownia kosmetyczna. Jako, że wiosenna aura za oknem, jedna z absolwentek Technikum usług kosmetycznych pokazała, w jaki sposób diagnozować stan skóry, stosować zabiegi pielęgnacyjne, masaż kosmetyczny, dobierać makijaż na każdą okazję. Wiosna to także gruntowne porządki. W tej dziedzinie także można było zdobyć dodatkowe umiejętności. W szkolnej auli odbyły się: pokaz i szkolenie z technologii sprzątania środkami firmy Voigt. Wszystkich, którzy posiadają dużo energii, są kreatywni i lubią nowe wyzwania, z pewnością zainteresowała działalność Samorządu Szkolnego oraz Wolontariatu „Niezapominajka”. Warto wspomnieć, że nasi młodzi wolontariusze są bardzo aktywni, o czym świadczą liczne wyróżnienia i nagrody.
Przybyli gimnazjaliści oraz uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych ze szczególnym zainteresowaniem przyglądali się stoiskom branżowym. Trzy sale komputerowe przyciągnęły sporą grupę młodych ludzi, którzy, oprócz zapoznania się ze sprzętem, mogli wziąć udział w pokazie składania komputerów i kursie szybkiego pisania na klawiaturze. Przyszli hotelarze, technicy obsługi ruchu turystycznego mogli sprawdzić swoją wiedzę w dwóch quizach: „Hoteliada” i „Traveliada”. Dodatkową atrakcją był pokaz składania ręczników. W innej sali można było przenieść się do odległych Chin. O kulturze i tradycji tego kraju ciekawie opowiadali nasi uczniowie. Nie zabrakło oryginalnych pamiątek oraz mitycznego chińskiego smoka, symbolu szczęścia.
W środowisku lokalnym wiele osób kojarzy naszą szkołę z gastronomią. W ramach promocji tej branży można było obejrzeć prezentację sprzętu gastronomicznego, a także pokazy: wyrobów cukierniczych i deserów, ozdób z karmelu, pokaz carvingu, dekoracji stołów, czy też wziąć udział w degustacji dipów warzywnych. Na tych, którym dopisywał apetyt, czekała degustacja pierożków z różnym nadzieniem. Dla spragnionych były soki owocowe, różne gatunki herbaty i kawy. I wreszcie coś, co stało się niemalże tradycją naszej szkoły w tym dniu. Już po raz siódmy można było podziwiać pięknie przygotowane stoły biorące udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Nakrywania Stołów. Tym razem tematem były „ Cztery pory roku” .
Szkoła to przede wszystkim książka. Swoje zbiory zaprezentowała więc także szkolna biblioteka. Oprócz zapoznania się z bogatym księgozbiorem, zwiedzający mogli obejrzeć wystawę pod hasłem „Książki z dedykacją”. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chcieliśmy przybliżyć młodzieży książkę, która ma szczególne znaczenie dla czytelnika, ponieważ posiada podpis autora. Na wystawie prezentowane były książki: Andrzeja Poniedzielskiego, ks. Mieczysława Malińskiego, Marii Kuncewiczowej, Beaty Pawlikowskiej, Adama Poprawy, Krystyny Aleksander, Ewy Wachowicz, Ojca Leona Knabita, Leszka Mazana, Tomasza Terlikowskiego, Wojciecha Cejrowskiego, Andrzeja Maleszki, Beaty Andrzejczuk, Dariusza Sośnickiego, Piotra Olszówki i innych. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wystawa potrwa do 22 kwietnia 2016 roku. Serdecznie zapraszamy.
Odwiedziło nas wielu znamienitych gości. Organ prowadzący reprezentował urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Kuratorium Oświaty w Nowym Targu pan Leszek Ciężobka, Dworek Gościnny w Szczawnicy Kierownik Gastronomii – Krzysztof Domarecki, szkoły dyrektorzy i nauczyciele. Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce reprezentował dyrektor Piotr Męderak, Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Krośnicy dyrektor szkoły Pani Katarzyna Bochnak, Szkołę Podstawową Nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n.D dyrektor Małgorzata Koterba.
Dzień Otwarty już za nami. Był czas na zapoznanie się z ofertą szkoły, teraz czas na zastanowienie i wybór dalszego kształcenia przez gimnazjalistów. Do rozpoczęcia rekrutacji pozostało już naprawdę niewiele czasu. Nieubłaganie upływające chwile odmierza zamieszczony na stronie Szkoły zegar. Zachęcamy wszystkich do zapoznawania się z naszą ofertą edukacyjną,
tym, co się u nas dzieje choćby przez odwiedzanie strony szkoły. Jeszcze raz zapraszamy w progi naszej placówki.

zobacz_galerie_zdjec_hover

red.R.K, B.S

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *