Jest taki artysta…

Mam tu na myśli Panią Monikę Ziemianek – Sztajer, należącą do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, którą gościliśmy w naszej szkole. Spotkanie z nią było jednym z wielu planowanych w ramach cyklu Spotkań z ciekawym człowiekiem.
Pani Monika jest znana w regionie jako artystka, której pasją jest tworzenie postaci z gliny oraz masy solnej. Obecnie jest prace można podziwiać w Restauracji „Klasyczna”.
To właśnie w tym miejscu nasi uczniowie mogli spotkać się z Panią Moniką, która zgodziła się przeprowadzić warsztaty dla pasjonatów rękodzieła. Rozpoczęła je od krótkiej informacji na temat etapów powstawania artystycznych figurek, a potem kierowała pracą młodych adeptów sztuki tworzących własne dzieła.
Dla uczniów było to spore wyzwanie, ale i okazja do świetnej zabawy. Wykazali się przy tym ogromnym zaangażowaniem. Po raz kolejny okazało się, że sztuka może być dla kogoś prawdziwą pasją. Miejmy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się nie tylko do rozbudzenia zainteresowań artystycznych uczniów, ale także sprawią, że w naszej szkole narodzi się niejeden młody artysta.
R.K.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *