Jak planować swoją karierę zawodową

Przedstawiciele klas maturalnych ZSZiP uczestniczyli w spotkaniu z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej- Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem. Wykład o tematyce : „Strategia rozwoju w najbliższym czasie” oraz „Perspektywy rynku pracy młodych” zgromadził rzesze studentów i młodzieży w auli głównej PWSZ w Nowym Targu.

Mówca zwrócił uwagę na dualny system kształcenia zawodowego tj. łączenie praktyki z teorią. Ten system funkcjonuje w Niemczech ponad 50 lat i w warunkach niemieckich się sprawdza . Pan Minister zasygnalizował ludziom młodym, że wchodzenie na rynek pracy rozpoczyna się już w momencie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej . Uświadomił też słuchaczom, jakie kierunki kształcenia należy wybierać, aby w przyszłości znaleźć pracę. Są to podstawowe trzy kierunki: – branża informatyczna i cyfrowa; – branża medyczna i paramedyczna; – branża inżynieryjna i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Przy tworzeniu własnego miejsca pracy podpowiedział, z jakich form pomocy można skorzystać ( bon stażowy, bon zatrudnieniowy, bon emigracyjny itp.). Wykładowca uświadomił też słuchaczom , że w dzisiejszym czasie obowiązuje kształcenie ustawiczne, bo nie ma takiego kierunku wyuczonego, który byłby na całe życie. W drugie części spotkania Pan Minister odpowiadał na pytania młodzieży.

Galeria zdjęc

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *