Festyn Zdrowia w naszej szkole

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Festyn Zdrowia. Jak co roku jest to dzień, kiedy promujemy zdrowy styl życia, popularyzujemy ideę zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Współcześnie bowiem obserwujemy niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych.

Do udziału w imprezie zaprosiliśmy okoliczne szkoły. Z naszego zaproszenia skorzystali: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza z Krościenka nad Dunajcem, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza ze Szczawnicy, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy z Grywałdu, Szkoła Podstawowa im. Jan Brzechwy z Krośnicy, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II z Krościenka nad Dunajcem, VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji z Krościenka nad Dunajcem, Społeczne Gimnazjum im. prof. Józefa Tischnera ze Szczawnicy oraz Gimnazjum nr 1 z Tylmanowej.

Społeczność naszej Szkoły jak również przybyli goście wraz z opiekunami brali udział w przygotowanych atrakcjach. Jedna z sal lekcyjnych została przeobrażona w „Naturalną Aptekę”, uczniowie w ciekawy i przystępny sposób opowiadali o leczniczych właściwościach żywności. Poruszany był też temat szkodliwego działania napojów energetycznych na organizm człowieka.
W pracowni biologiczno –chemicznej nie zabrakło praktycznych eksperymentów. Uczestnicy badali grupy krwi, wykrywali obecność cukrów w różnych produktach spożywczych. Szukali odpowiedzi na pytanie, czy cola jest zdrowa, interpretując wyniki prostych doświadczeń. Poznali również tajemnice funkcjonowania ludzkiego oka, wady wzroku oraz złudzenia optyczne.

W pracowni technologii gastronomicznej przygotowany był zdrowy poczęstunek. Można było degustować pyszne kolorowe kanapki oraz napoje owocowe. Natomiast w kolejnej sali wyświetlana była prezentacja nt. profilaktyki antynarkotykowej i antynikotynowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, w jaki sposób alkohol upośledza działanie zmysłów, korzystając z alkogogli . Alkogogle to specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi np. pijany kierowca.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć promocji aktywności fizycznej jako ważnego elementu utrzymania zdrowia. Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w grach i zabawach sportowych, ubiegając się tym samym o tytuł „Najlepiej wysportowanej klasy”. Wszystkie konkurencje były powodem do dobrej zabawy i integracji zespołów klasowych. Ostatecznie zwyciężyli:

Gospodarze ZSZiP:
Miejsce I – klasa I g/h

W kategorii Gimnazjum:
Miejsce I – Gimnazjum nr 1 z Tylmanowej

W kategorii Szkoła Podstawowa:
Miejsce I – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza ze Szczawnicy

Miejsca pierwsze zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem oraz nagrodą – „Bombami witaminowymi” składającymi się ze świeżych owoców. Pozostałe miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

W organizacji imprezy w sposób szczególny pomagali uczniowie z klas II g, IIIg, III h/t , II i , II a , III a oraz III i

Cieszymy się, że kolejny Festyn Zdrowia minął pod znakiem wielu atrakcji i dobrej zabawy.

zobacz_galerie_zdjec_hover

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *