Dzień Patrona Szkoły, profesora Władysława Szafera

30 września 2015 roku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły profesora Władysława Szafera. Tym razem poznawaliśmy działania Profesora jako Twórcy i Organizatora ruchu ochrony przyrody w Polsce. Zajęcia terenowe o tematyce: Ochrona gatunkowa odbywały się w bliskim kontakcie z przyrodą najczęściej na trasach PPN, bowiem w rozumieniu Profesora to właśnie park narodowy stanowi „muzeum natury żywej, dla nauczania młodzieży”. Rozwiązując różnego rodzaju zadania, uczniowie analizowali powody, dla których ludzie chcą chronić przyrodę; poznawali przykłady działań z naszego terenu, których celem jest zachowanie najcenniejszych stanowisk gatunków chronionych. W ramach międzynarodowej gry terenowej geocaching młodzież podjęła próbę odnalezienia ukrytej skrzynki o nazwie Reliktowa sosna z Sokolicy. Dla uczniów klasy 2 g poszukiwania zakończyły się sukcesem. Zgodnie ze zwyczajem dokonaliśmy wpisu w dzienniku, który był schowany w skrzynce. Wymieniliśmy również znalezione w niej przedmioty. Wszystkim, którym się nie powiodło, zachęcamy do kolejnych poszukiwań. Zwłaszcza, że śledząc trasy wędrówek niektórych klas, można tylko powiedzieć: „a byliście tak blisko …”

GALERIA ZDJĘĆ

Dorota Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *